navigácia

Čarovný večer - Lienky - 1.trieda

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

O materskej škole

História materskej školy

„ V každom z nás prebýva túžba starať sa o niekoho, túžba po tom, aby nás niekto potreboval.“

Týmito slovami sa začína kronika  našej Materskej školy na Žitavskom nábreží v Zlatých Moravciach, ktorej história sa začala písať 1.februára 1980. Koľko detí už prešlo jej bránou, aby vykročili v ústrety novému poznávaniu, koľkým zamestnancom sa stala za toto obdobie čiastočným domovom.

Z mnohých detí, ktoré ju navštevovali sa už stali rodičia. Vracajú sa, aby priviedli svoje deti do priestorov, v ktorých sa sami hrávali a spoznávali svet. Stretávajú sa s pani učiteľkou, ktorá ich vystrašených vzala od rodičov a držiac za ruku, voviedla do sveta hier a zábavy v materskej škole.

Učiteľkám pribudli roky, sem-tam vidno strieborný vlas, ale tak ako pred rokmi, vítajú každé dieťa s úsmevom na tvári. Pripravujú pre ne zaujímavé činnosti a aktivity, aby im dali základy vedomostí a zručností a robia všetko pre spokojnosť detí aj rodičov.

Pod vedením svojich učiteliek trávili deti dni plné hier a zábavy, učili sa žiť v kolektíve a pripravovali sa na vstup do školy. Nacvičili množstvo programov na rôzne kultúrne podujatia, na výletoch spoznávali blízke i vzdialenejšie okolie, chodili do divadla, kina. Deti sa zúčastňovali rôznych výtvarných, literárnych a speváckych súťaží a prehliadok.

V školskej kronike je zaznamenané, ako plynul život detí v materskej škole...

Súčasný kolektív  pracovníkov  vytvára podmienky pre tvorivé aktivity detí, vedieme ich k zdravému spôsobu života, učíme ich láske k prírode, rodnej zemi a jej tradíciám.

• Materská škola,Žitavské nábrežie 1,Zlaté Moravce
    Žitavské nábrežie 1, Zlaté Moravce