navigácia

Čarovný večer - Lienky - 1.trieda

V tomto fotoalbume za nenachádzajú žiadne galérie

O materskej škole

Materská škola Žitavské nábrežie v Zlatých Moravciach je šesťtriedna „štátna“ materská škola. Jej zriaďovateľom je Mesto Zlaté Moravce.

Umiestnená je v troch jednopodlažných budovách, kde sa nachádzajú triedy. Triedy na prízemí  majú nové plastové okná. Súčasťou každej triedy je šatňa, herňa, spálňa, izolačka, príručná kuchynka, hygienické zariadenia a krytá terasa, ktorá slúži na hry a cvičenie. Triedy sú zariadené novým nábytkom, vybavené sú hračkami a učebnými pomôckami. Deti majú možnosť v každej triede používať počítače a iné digitálne pomôcky. V materskej škole je zriadená učebňa s interaktívnou tabuľou, čo im umožní získavať poznatky novým spôsobom.  V šatniach sú nové skrinky. Jednotlivé pavilóny sú spojené zasklenou chodbou. V hospodárskom pavilóne sú kancelárie riaditeľky a vedúcej zariadenia školského stravovania, kuchyňa, práčovňa, šatne a sklady.

Areál školského dvora je vysadený okrasnými stromami a kríkmi, vhodný na pobyt a hry  detí vonku. Súčasťou dvora sú pieskoviská pre každú triedu, hojdačky, preliezačky, laminátové kĺzačky a iné pomôcky na hry detí. Pohodu dotvárajú parkové lavičky, detský prírodný amfiteáter a vždy pokosené tráva.

Deti do jednotlivých tried zaraďuje deti na začiatku školského roka riaditeľka školy spravidla podľa veku. Do materskej školy sa prijímajú deti na základe žiadosti zákonného zástupcu. Prednostne sa prijímajú deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku, postupne do naplnenie kapacity aj deti mladšie.

Zameranie materskej školy

„ Škola ľudskosti, tvorivosti, priateľstva a vzájomnej komunikácie, kde sa potvrdzuje hodnota každého človeka – kde škola obohacuje výchovu a vzdelávanie o regionálne prvky, talent a nadanie detí a škola podporujúca zdravie, ktorá propaguje zdravý životný štýl.“

Profilácia materskej školy

• Poskytovať deťom tvorivé aktivity
  • Uplatňovať zdravý životný štýl, zvýšiť pohybové aktivity
  • Uplatňovať alternatívne prvky vo výučbe s novými pomôckami
  • Rozvíjať nadanie a talent detí
  • Zamerať sa na regionálne prvky
  • Naďalej vytvárať podmienky na vzdelávanie pre deti z marginalizovaných rodín

Vízia materskej školy

Dlhodobá: Vychovať vzdelaného, múdreho, dobrého, aktívneho človeka s dôrazom na tvorivý spôsob života v demokratických podmienkach nového tisícročia.

Priebežná: Cieľom predprimárneho vzdelávania je dosiahnuť optimálnu emocionálnu, sociálnu a kognitívnu úroveň ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti. Východiskom je jedinečnosť dieťaťa, aktívne učenie a začleňovanie do skupiny kolektívu.

Pri výchovno – vzdelávacej činnosti v materskej škole sa riadime  Štátnym vzdelávacím programom pre predprimárne vzdelávanie v materských školách schvaleným Ministerstvom školstva,vedy,výskumu a športu Slovenskej republiky dňa 6. júla 2016 pod číslom  2016-17780/27322:1-10A0 s platnosťou od 1. septembra 2016, na ktorý nadväzuje Školský vzdelávací program “Pestrofarebná dúha“. Učiteľky pripravujú pre deti zaujímavé vzdelávacie aktivity, ktoré rešpektujú jeho vývoj, rozvíjajú  mu vedomosti, zručnosti a vzdelávajú ho.

• Materská škola,Žitavské nábrežie 1,Zlaté Moravce
    Žitavské nábrežie 1, Zlaté Moravce